![](https://symvadizo.gr/wp-content/uploads/2024/03/275985586_133721742509746_3613223645282154423_n-e1710181788178.jpg)
Συνάντηση γνωριμίας και ανταλλαγής απόψεων είχε ο σύλλογος μας ‘’Συμβαδί-ζω’’ με αντιπροσωπεία του Συλλόγου Γονέων – Κηδεμόνων & Φίλων Ατόμων με Αναπηρία ‘’Η Αλληλεγγύη’’.
Στη συνάντηση, που έγινε σε πολύ καλό κλίμα, ο σύλλογος μας εξέφρασε τη θέση του ότι οι σκοποί και οι δράσεις και των δύο συλλόγων μπορούν να “συμβαδίζουν” καθώς μας ενώνει το σημαντικότερο κοινό σημείο:Η “αλληλεγγύη” προς τα άτομα με κάθε είδους αναπηρία.
Οι δύο σύλλογοι έχουν κοινή συνισταμένη και αυτό που θα τους χαρακτηρίζει είναι η αλληλοσυμπληρωματικότητα.